دوره آموزش سئو و تولید محتوا

دوره آموزش عملی سئو و تولید محتوا

در این دوره راه تشکیل ایده، هدف گذاری و تولید محتوا از اول تا انتها مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و وسایل مناسب واسه تولید و منتشر کردن یه محتوای به درد بخور براساس اصول سئو معرفی میشه.

تفسیر و تعریفای مختلفی از معنی سئو در فضای وب و ذهن هر کدوم از ما هست. بعضیا فکر می کنن که سئو یه روند یهویی بوده و در وقتی کوتاه میتونن به نتیجه ای عجیب برسن و حتی واسه این موضوع مثالایی از دوستان یا رقیبان خود تو ذهن دارن و بعضیا دیگه سئو رو فرآیندی زمانبر و نیازمند تلاش بسیار توصیف میکنن.

ولی به راستی سئو چیه؟ تو یه مثال توضیح می دیم:

فرض کنین واسه بررسی وضعیت دندونای خود (سئو سایت) به یه دندانپزشک متخصص (متخصص سئو) مراجعه میکنین. دندانپزشک پس از معاینه کلی دهن و دندون شما و براساس وضعیت فعلی اون به شما پیشنهاداتی می ده مانند:

 • جرم گیری دندون (به کار گیری گوگل وبمستر تولز)
 • سفید کردن دندون (بهینه سازی و افزایش سرعت سایت)
 • ارتودنسی (تعیین روش هدف دار محتوایی و ساختار کلی سایت)
 • پر کردن دندون (لینک سازی هدف دار)
 • کامپوزیت (استاندارد کردن کدهای سایت و به کار گیری Schema)

هر کدوم از این فعالیتا بر سلامت دهن و دندون شما (سئوی کلی سایت) موثر بوده و مستقیما به وسیله دکتر معالج انجام میشه ولی به این معنی نیس که دندانا شما هیچوقت خراب نمی شن یا دیگه احتیاجی به مراجعه دوباره به دکتر ندارین. البته ممکنه شما هیچوقت نیاز به مراجعه دوباره به دندانپزشک رو احساس نکنین البته به شرطی که کلیه دستورات و آموزشش رو به درستی انجام بدین.

دکتر شما به شما می آموزد که چیجوری از دندونای خود مراقبت کنین (نگهداری عمومی سایت و وبمستر گوگل)، در چه زمانایی مسواک بزنین (روش هدف دار تولید محتوا) و دقیقا به چه شکلی مسواک بزنین (تولید محتوای با کیفیت و سئو شده).

“هیچ پزشکی واسه شما مسواک نمیزند حتی اگه قبول کنه که این کار رو بکنه شاید هزینه بالایی واسه اون به این نتیجه رسید می کنه! و یا در آخر شما از این کار رضایت کافی رو دارین.”

در دوره آموزش عملی سئو محتوا می آموزیم که چیجوری دندونای خود رو مسواک بزنیم!

واسه به دست آوردن جزییات بیشتر در مورد سئو پیشنهاد میکنیم مقالات آموزش سئو رو دنبال کنین و یا به بخش سئو چیه مراجعه کنین.

برگزاری بیشتر از ۳۰ کارگاه تخصصی و ۱۵ کارگاه آموزش سئو دریچه ای واسه رابطه با برنده های مطرح بخش وب فارسی و استارت آپای فعال بوده. در این دوره ها تا الان نزدیک به ۷۰ استارت آپ فعال شرکت داشتن و بیشتر از ۵۰ برند شناخته شده متخصصین خود رو واسه یادگیری بیشتر به این فضای آموزشی مهم فرستاده ان. اینجا تنها گزیده ای از این برنده ها رو می بینین.

در دوره آموزش عملی سئو می آموزیم

 1. شناسایی درست کلمات کلیدی مهم
 2. بررسی اندازه رقابت و ارزش سرمایه گذاری هر کلمه
 3. سرمایه گذاری

 4. تعیین روش هدف دار محتوایی براساس موضوع سایت
 5. تعیین ساختار و اسکلت بندی سایت براساس هدف گذاری انجام شده
 6. درک درست از نگاه گوگل به صفحات وب و چگونگی تعیین کلید واژه در اون
 7. اصول نوشتن محتوا براساس استانداردهای سئو
 8. مراحل منتشر کردن و پشتیبانی از محتوای تولید شده
 9. چیجوری بالاتر از رتبه ۱ گوگل باشیم؟!

مهندس امین اسماعیلی

 • رتبه ۲ رقمی کنکور سراسری و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشکده فنی دانشگاه تهران
 • مدیر فنی سایت ما
 • مشاور سئو بهترین وبسایتا در کشور کانادا
 • کانادا

 • مشاور سئو معتبر ترین وبسایتا و شرکتای ایران
 • نویسنده بیشتر از ۱۰۰ مقاله معتبر در مورد سئو و بهینه سازی
 • طراح و برنامه نویس بین المللی روباتای نرم افزاری

برگزاری اولین دوره آموزش سئو ۲۰۱۶

اولین دوره کارگاه یکروزه آموزش سئو در سال ۲۰۱۶ و تولید محتوا در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ و با ۱۶ شرکت کننده برگزار شد. در این دوره راه و روش جدید گوگل به کلمات کلیدی و معنی گرایی منطقی رباتا رو بررسی کردیم، بعد با ارائه راهکارهای عملی آموختیم که متون خود رو چیجوری بازنویسی کنیم.

با روشای هدف دار محتوایی آشنا شدیم و آموختیم که هدف گذاریای خود رو روی چه صفحاتی از سایت متمرکز کنیم. در آخر با معرفی تکنیکای جور واجور دریافتیم که میشه بالاتر از رتبه یه گوگل هم بود!

در آخر دوره و پس از دادن گواهینامه به شرکت کنندگان عکسی به یادگار گرفتیم.

قرار شد شرکت کنندگان نظرات خود رو در بخش ارسال دیدگاه همین صفحه یا از راه ایمیل به دست ما برسانند. هرکدوم که به دست ما برسه در این صفحه قرار میدیم.

جناب آقای میثم حکمت که در مورد خدمات کامپیوتر و شبکه فعالیت میکنن پس از حضور در این دوره نظر خود رو اینجور گفتن.

کلاس بسیار پر محتوایی بود و دید منو در بعضی موارد عوض کرد. همین موضوع باعث شد درخواست سرفصل و جلسات بیشتر و تخصصی تر در مورد سئو داشته باشم.

در ادامه انرژی مضاعفی از نظر آقای حکم گرفتیم جایی که گفتن:

لازم دونستم با موبایل و در راه برگشت، هرچه زودتر مراتب تشکر خودمو به اطلاع شما برسونم

موبایل

برگزاری دومین دوره آموزش سئو و تولید محتوا در دانشگاه شریف

ستاک برنامه ای برخاسته از مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریفه که واسه پرورش ایده های خلاقانه دانشجویان و نخبگان این دانشگاه و تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس واسه بقیه دانشگاه ها، در حال فعالیته. با در نظر گرفتن دعوت انجام گرفته از طرف ستاک دوره دوم به شکل اختصاصی واسه استارت آپای تحت پوشش این مجموعه و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید. با در نظر گرفتن نگاه مهندسی و دقیق دانشجویان این دوره بسیار پرطراوت و چالشی برگزار شد که با سوالات بسیاری همراه گردید.

دانشجو

دوره سوم در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ از ساعت ۱۴ تا ۱۸:۳۰ برگزار شد. در این دوره ۱۴ نفر شرکت داشتن که هرکدوم با راه و روش و گذشته متفاوتی در دوره آموزش سئو شرکت کرده بودن. حضور بانوان در دوره های آموزش سئو نشون دهنده پتانسیلای بالای این زمینه هم جهت با کارآفرینیه. امیده در آینده ای نه خیلی دور تماشاگر توجه بیشتر شرکتا و سایتای فعال اینترنتی در مورد تولید محتوا و سئو در داخل شرکت باشیم که این زمینه کاری بیشتر از قبل موجب درآمدزایی و اشتغال زایی در شرکت شه.

کارآفرینی

آقای میثم جبلی به عنوان یکی از شرکت کنندگان دوره سوم آموزش سئو در مورد حضور خود در این جلسه گفته:

مطالب به صورت دسته بندی شده بود که تو کیفیت ارائه تاثیر داشت ، ممنون از شما ، واسه من به درد بخور بود.

در میان شرکت کنندگان دوره مدیر یه شرکت تبلیغاتی، مدیر یه سایت شخصی، کارآموز شرکت طراحی سایت، دانشجوی علاقه مند، مسئول محتوای یه سایت خبری و کارمند بخش محتوای یه فروشگاه اینترنتی حضور داشتن که موجب شدن تنوع موضوعات و سوالات در کلاس بالا رفته و چالشای متفاوتی مورد بحث قرار گیرد. در آخر دوره عکسی به یادگار گرفتیم که مهمترن نکته واسه ما در این تصویر، لبخند رضایت شرکت کنندگان بود.

لبخند

چهارمین کارگاه از دوره های آموزشی SEO

با گذشت نزدیک به دو ماه از دوره سوم و با پایان ماه مبارک رمضان در روز پنجشنبه به تاریخ ۳۱ تیر ۹۵ چهارمین دوره آموزش سئو رو برگزار کردیم. در این کارگاه ۱۴ نفر شرکت کردن که در میان اونا افراد و انگیزه های مختلفی دیده میشه، مسئول محتوای یه برند پوشاک معروف، مدیر یه سایت دانلود موفق، مدیر یه آژانس هواپیمایی، یه علاقه مند و کنجکاو در مورد سئو و …

مثل دوره های گذشته با پایان جلسه ۵ ساعته، چهره شرکت کنندگان بازم سرحال و راضی بنظر میرسید که با گفتگوی پایانی با اونا متوجه رضایت اونا از دوره چهارم سئو شدیم. در آخر عکسی به یادگار گرفتیم و منتظر داستان موفقیت اونا و نظرات سازنده شون واسه بهبود روند آموزش این دوره هستیم.

 

آقای معمارپور یکی از شرکت کنندگان در دوره چهارم هستن که با هدف ارتقای تجارت شخصی خود و جذب مشتری بیشتر از راه اینترنت در این کلاس شرکت کردن. در ادامه نظر ایشون در مورد کارگاه آموزش سئو که در بخش ارسال دیدگاه همین صفحه هست رو می بینین.

انصافا دوره کاملی و بی نقصی بود من با حدود ۱۰ تا سوال اومدم و با ۰ سوال بی جواب برگشتم. کلی هم اطلاعات جدید یاد گرفتم. سیلابس عالی چیده شده بود و استاد مسلط و صبور. مدرک هم که فوق العاده خلاقانه و باحال طراحی شده بود.

حتما منتظر دوره های بعدی هم هستم.

دوره پنجم کارگاه سئو و بازم دوستائی تازه

دوره پنجم یه فرق مهم با دوره های قبلی داشت چون به شکل نیمه خصوصی و در محل شرکت برگزار شد. این دوره در روز پنجشنبه به تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ از ساعت ۱۰ الی ۱۴ برگزار گردید و ۸ نفر در اون شرکت کردن. مثل دوره های گذشته پس از پایان جلسه به سوال و جواب و گفتگو نشسته و دوستان جدیدی در زمینه های کاری جورواجور پیدا کردیم. در آخر هم عکسی به یادگار گرفتیم.

جناب آقای مهدی شاه حسینی به عنوان یکی از شرکت کنندگان دوره پنجم میگه:

سلام، آقای اسماعیلی از شما و همکارانتون به خاطر برگزاری این دوره آموزشی بسیار مهم تشکر میکنم. برنامه ای که واسه آموزش تدوین کرده بودین بسیار دقیق و پرمحتوا بود بطوریکه پس از پایان کلاس تقریبا هیچ سوالی بدون جواب باقی نمونده بود.

 

شش دوره موفق، شش تجربه شیرین

ششمین دوره کارگاه یه روزه سئو در روز پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ و از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۳:۳۰ برگزار گردید. این دوره مثل دوره های قبل با لبخند رضایت و سوالات حرفه ای شرکت کنندگان تموم شد. نکته بسیار مهم در آخر هر کدوم از این دوره ها سطح سوالات شرکت کنندگانه که خوب نشون دهنده درک سریع مفاهیم و شناخت کلی موضوعاته.

 

آواتک، میزبان هفتمین دوره آموزش سئو

دوره هفتم به میزبانی آواتک، در تاریخ ۱۹ آبان ۹۵ و از ساعت ۶ الی ۱۰ شب و در محل این شرکت برگزار شد، در این دوره شرکت کنندگان همه از استارت آپای تحت پوشش آواتک بودن که الان مراحل شتاب دهی خود رو میگذرونن.

هایپرکا یه سوپر مارکت آنلاین با ایده ای نو و البته کاربردیه. در این سایت هیچ محصولی مستقیم فروخته نمیشه، بلکه از نزدیک ترین هایپرمارکت جفت و جور شده و واسه شما فرستاده میشه. سیامک رمضانی از اعضای تیم کار و کاسبی هایپرکا درباره دوره سئو اینجور گفته:

من یکی از اعضای تیم هایپرکا هستم، تو دوره هفتم که تو آواتک برگزار شده شرکت کردم واقعا عالی بود، بی صبرانه منتظر دوره های تکمیلی هستم که قرار طی روزای آینده برگزار شه، به همه دوستائی که تو شرکت کردن در این دوره شک دارن پیشنهاد میدم شک و دودلی کنار بذارن و شرکت کنن.

هشتمین دوره آموزش سئو در تاریخ دوم دی ماه ۱۳۹۵ و از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۴ و در محل شرکت برگزار شد. در آخر دوره فیلم آموزش سئو و فایل پرزنت در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. در آخر هم عکسی به یادگار با شرکت کنندگان دوره ثبت کردیم.

آقای علیرضا مصلحی که یکی از شرکت کنندگان این دوره آموزش سئو بودن و مدیریت یه سایت در مورد فیلم و سینما به نام منظوم رو برعهده دارن در مورد تجربه خود از حضور در این دوره اینطور گفتن:

من در دوره هشتم این کلاس آموزشی شرکت کردم، اگه قراره که از راه بازاریابی محتوا واسه سایت تون مخاطب جذب کنین این دوره رو پیشنهاد میکنم به همه دوستان. بهتره که یه آشنایی اولیه با مفاهیم سئو و هم اینکه گوگل وبمستر داشته باشین تا بتونید بیشترین حد استفاده رو ببرین. ممنون از آقای اسماعیلی به خاطر ارائه خوب شون.

بازاریابی محتوا

آقای فرزاد حقیقت از دیگر شرکت کنندگان دوره هشتم آموزش سئو بودن که از طرف سایت easypaz که در مورد آموزش آشپزی فعاله در این کارگاه شرکت کردن. فرزاد در مورد تجربه حضور در این دوره گفته:

یکی از مفیدترین دوره هایی بوده که در مورد سئو شرکت کردم. تو یه وقتی کوتاه مهمترین نکته های در رابطه و سر نخای نیاز به شرکت کنندگان داده میشه که می تونن بدون این دست اون دست کردن به محض اتمام کلاس ازشون استفاده کنن و نتیجش رو ببینن.

 

دوره نهم آموزش سئو

این دوره در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۵، به شکل دوره کامل سئو و با همکاری شتاب دهنده آواتک در محل دانشگاه تهران برگزار گردید. شرکت کنندگان این دوره یه سری از فعالان و متخصصین وب فارسی به همراه تعدادی از همراهان جدید آواتک در آواکمپ و شتاب دهی بودن. با حضور ۳۰ شرکت کننده میشه دوره نهم رو تجربه ای به طور کامل متفاوت از آموزش سئو دونست.

جناب آقای واحدی از شرکت مینادنت که در مورد نرم افزارها دندونپزشکی فعاله، در کارگاه آموزش سئو شرکت کرده و نظر خود رو اینجور گفتن:

با تشکر از اطلاعات خوبی که در اختیارم گذاشتین، ذهن من نصبت به خیلی از موضوعات باز شد.

سرکار خانوم مهتاب خسروشاهی به عنوان نماینده شرکت آویژه در دوره سئو گفتن:

این دوره واسه من پیکج بسیار مفیدی بود: طبقه بندی هوشمندانه مطالب، مثالای کاربردی، و هم اینکه ارائه قوی محتوا به وسیله استاد اسماعیلی!

آقای محسن از سایت درمانکده پیشنهاداتی واسه بهبود دوره آموزش سئو ارائه دادن:

سلام

دوره خیلی خوبی بود و من بعد از تجربه متوسطی که توی seo داشتم خیلی مطالب خوبی یاد گرفتم

بزرگترین نقطه قوت عملی بودن نکات دوره و اینکه خود مدرس تجربه کاری داشت نه مثل خیلی دوره ها که فقط ترجمه و جمع آوری هستش و خود مدرس بدون تجربه!

نقطه پیشرفت هم این میتونه باشه که هزینه دوره شدیدا بالاست و اینکه کیس استادی باشه خیلی بهتره

با در نظر گرفتن تخصص شرکت کنندگان دوره در مورد کاری خود و آشنایی تقریبا بالا با مباحث سئو، سوال و پاسخای مطرح شده در این جلسه عموما رنگ و بوی تخصصی داشته و موضوعات زیادی رو شامل میشد، در آخر عکسی به یادگار گرفتیم.

دهمین دوره آموزش سئو و تولید محتوا که در واقع اولین دوره در سال ۹۶ واسه این کارگاه بود. مثل دوره های قبلی در این کارگاه استانداردهای سئو، تکنیکای تعیین روش هدف دار محتوایی و هدف گذاری روی کلمات کلیدی به شکل کامل آموزش داده شد. این دوره در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۶ از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و در محل شرکت و به شکل نیمه خصوصی برگزار گردید.

 

دوره یازدهم آموزش سئو در آواتک برگزار شد

یازدهمین دوره آموزش سئو در روز ۱۱ خرداد ۹۶ از ساعت ۱۰ الی ۱۴  با همکاری فضای کار اشتراکی زاویه و شتاب دهنده آواتک در محل دانشگاه تهران برگزار شد. مثل دوره های قبلی، شرکت دوستان از شهرهای دور مانند شیراز و مشهد از ویژگیای باحال این دوره بود که مجموعه رو به فکر برگزاری دوره ها در بقیه شهرها انداخته. جناب آقای جمشیدی به عنوان یکی از شرکت کنندگان دوره یازدهم سئو تجربه خود از حضور در این دوره رو اینجور بیان میکنه:

با عرض سلام و خسته نباشین خدمت آقای اسماعیلی

یکی از شرکت کنندگان دوره یازدهم از شیراز بودم و با اینکه خسته راه بودم ولی در طول ۴ ساعت این دوره با ترتیبی که در ارائه موضاعات داشتین و هم اینکه بیان خوبتون از همه لحظات آموزشی این دوره لذت بردم . توی این دوره واسه من، خیلی از مسائل روشن شد و هم اینکه با افراد بیشتری در این مورد آشنا شدم

تنتون سالم، دلتون خوشحال

با همکاری آقای مهرداد پاک نژاد و مجموعه به ایده دوازدهمین دوره آموزش سئو و تولید محتوا در تاریخ ۸ تیرماه ۱۳۹۶ و در شهر اصفهان برگزار می شه. این دوره به وسیله رسانه جامعه کارآفرینی اصفهان (اصفهان پلاس) و سایت پی سی دانلود پشتیبانی گردید و در محیط فضای کاری اشتراکی آبی و سفید برگزار گردید.

آموزش سئو در اصفهان اولین همکاری با فعالان بخش استارت آپ و کارآفرینی در خارج از شهر تهران بوده و به عنوان تجربه ای بسیار موفق میتونه دریچه ای به همکاری و فعالیتای بیشتر شه. این دوره در کنار بقیه دوره های آموزشی در بازه های وقتی جور واجور در شهر اصفهان برگزار می شه.

سیزدهمین دوره آموزش سئو در روز جمعه به تاریخ ۳ شهریور ۹۶ و در محل شرکت برگزار شد. در این دوره دوستائی عموما متخصص و آشنا با تکینکای سئو شرکت داشتن که در جست و خیز و جذابیت کارگاه نقش مهم داشتن. آقای محمد کمیانی یکی از شرکت کنندگان کارگاه آموزش سئو بودن که تجربه حضور خود در این کارگاه رو اینجور گفتن؛

با عرض سلام و خسته نباشین خدمت آقای اسماعیلی عزیز

واقعا ازتون ممنونم . دوره آموزش سئو روز ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ که دیروز میشد . خیلی عالی برگزار شد. واقعا تاثیر بسیار زیادی واسه من داشت.

بخاطر کمکا و توضیحات کامل شما من در حال اصلاح کردن اشتباهات وب سایتم هستم.

بازم از شما تشکر میکنم.

در آخر به رسم همیشه عکسی به یادگار گرفتیم:

گزارش چهاردهمین دوره آموزش سئو

چهاردهمین دوره آموزش سئو در روز پنجشنبه به تاریخ ۲۳ شهریور ۹۶ و در محل شرکت برگزار شد. آقای امین جبلی به عنوان یکی از شرکت کنندگان این دوره گفته:

با سلام جناب اسماعیلی کلاس دیروز بسیار فوق العاده بود و من به شخصه خیلی یاد گرفتم مخصوصا سایت افق کوروش و راه حلی که براش در نظر گرفته بودین عالی بود و خیلی ممنونم از اینکه واسه بهینه سازی و فرهنگ اون و بالا بردن علم بقیه انقدر تلاش میکنین. با تشکر از همه زحمات شما

راه حل

 

شانزدهمین دوره آموزش سئو با همکاری شتاب دهنده دیموند

شانزدهمین دوره آموزش سئو در روز پنجشنبه به تاریخ ۲۳ آذر ۹۶ و در محل شتابدهنده دیموند برگزار شد. در این دوره مجموعه از استارت آپای فعال که تحت نظر شتاب دهنده دیموند فعالیت میکنن شرکت کردن و با در نظر گرفتن نگرانیای فضای استارتاپی راه آموزش سئو رو به سمت و طرف مورد نظر خود بردن.

در تاریخ ۲۹ دی ماه کارگاه آموزش حرفه ای سئو و تولید محتوا با همکاری سایت ما و فضای کار اشتراکی زاویه در محل شتاب دهنده آواتک برگزار شد. در آخر عکسی به یادگار به همراه شرکت کنندگان عزیز دوره سئو گرفتیم.

 

آموزش خصوصی سئو واسه شرکتا و موسسات

خیلی از شرکتا و موسسات فعال در بخش وب، طراحی و سئو نیازمند آموزش کارکنان و مدیران خود هستن. واسه افزایش سطح کیفی و ارائه محتوای آموزشی منطبق بر زمینه کاری و نیازای شرکت شما، آمادگی برگزاری دوره ها به صورت خصوصی و در محل شرکت شما رو داره. واسه اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۰۱۹۲۸۶، سرکار خانوم پناهی تماس بگیرین.