خداحافظی با تصویر نویسنده در گوگل

نمایش تصویر نویسنده های معتبر

مت کاتس در کنفرانس عمومی هفته گذشته خود اعلام کرد که در آینده ای نزدیک با کم شدن ۱۵ درصدی در نمایش نویسنده مطالب در یافته های جستجوی گوگل روبرو هستیم. علاوه بر تصویر چهره نویسنده که از حساب گوگل پلاس اون به این نتیجه رسید میشه، اطلاعات دیگری مانند تعداد آدمایی که در دایره های ارتباطی این فرد هستن و لینک به بقیه نوشتهش با همین حساب پلاس در یافته های جستجوی گوگل نشون داده می شن که همه بیان کننده اندازه اعتبار نویسنده هستن.

گوگل می خواد تا نظارت بیشتری بر این بخش کرده و تنها افراد و سایتای معتبر رو قادر به به کار گیری امکاناتی مانند اعتبار نویسندگی و تکنیکای Rich Snippets کنه. نکته خیلی مهم اون هستش که از اول راه اندازی این سیستم همه وبمستران میدونستن که این روش میتونه خیلی راحت مورد حمله اسپمرها قرار گرفته و عکسایی به طور کامل نامعتبر رو در گوگل نمایش دهد، با گذشت زمان این مسئله به همه ثابت گشته و یافته های جستجوی گوگل پر از تصاویر نویسنده ها شد.

اسپم

سیاست عجیب گوگل در نمایش تصویر نویسنده سایت

در کل، کاهش تعداد تصاویر در یافته های جستجوی گوگل و نظارت بهتر بر اون براساس هر تفکری منطقی و درست به نظر میرسه ولی تاخیر گوگل در انجام اون وبمستران رو به این فکر انداخته که گوگل از این فوت وفن واسه کسب اطلاعات مربوط به وبمستران و صاحبان سایتا پرداخته و انگار انگیزه ساخت حساب گوگل پلاس و فعالیت در اونو زیاد کرده.

با این همه به کار گیری این فوت وفن تاثیر زیادی در افزایش ورودی شما از گوگل و کسب رتبه های بهتر داره. فعالیت در شبکه گوگل پلاس در کنار افزایش لیست دوستان و دنبال کننده های خود در این شبکه میتونه تضمینی واسه نمایش تصویر شما در کنار نشانی سایت باشه. وگرنه به احتمال زیاد شمام جزو اون ۱۵ درصد هستین و یا در ماه های آینده به اونا خواهید ملحق شد.