با این 8 راه به خروپف خود پایان دهید


راز:

1- تا می تونین به پهلو بخوابین چراکه تا وقتی به پشت خوابیده اید کام نرم یا زبونتون به عقب رفته و مقاومت راه های تنفسی رو زیاد می کنه. این دلیل ایجاد صدای خروپف می شه و یا اونو شدید شدن می کنه.

2- وزن خود رو کم کنین چراکه افراد چاق به دلیل داشتن اندازه چربی بیشتر در گردن، فشار بیشتری رو در مجرای تنفسی خود تحمل می کنن و در نتیجه بیشتر خروپف می کنن.

3- اگه آلرژی دارین حتما اونو درمان کنین چراکه تنفس از راه دهن به جای بینی دلیل ایجاد خروپف می شه. واسه درمان آلرژی می تونین از آنتی هیستامین ها استفاده کنین.

4- سیگار نکشید چون سیگار بیشترین آسیب رو به مجاری تنفسی فرد وارد می سازه.

5- زیر سر خود رو بلند بذارین تا مجاری تنفسی شما به طور کامل باز بمونه.

6- اگه سینوزیت طولانی دارین حتما اونو درمان کنین چون ترشحات پشت بینی دلیل مسدودشدن راه های تنفسی شما می شه.

7- از بخور استفاده کنین چراکه هنگام به کار گیری بخور به واسطه تنفس بخار اندازه انباشتگی بینی کم می شه و انسداد راه های تنفسی برطرف می شه. هم اینکه داخل کردن بخار آب گرم در بینی و تنفس مستقیم بخار واسه بیرون آوردن خلطایی که باعث انباشتگی و مسدودشدن راه های تنفسی شدن موثره (به کار گیری حموم آب گرم قبل از خواب و یا انداختن یه هوله روی سر و گرفتن صورت روی یه کاسه آب داغ).

8- از مصرف قرصای آروم بخش و الکل قبل از خواب واسه درمان خروپف جدا دوری کنین چراکه هر دو مورد، ماهیچه های مجاری تنفسی رو از جنب و جوش بازمی داره و با شل کردن اونا موقع عبور هوا، تولید صدا می کنن.

در آخر توجه به این نکته لازمه که اگه خروپف در دوران بارداری اتفاق بیفته یه زنگ خطر حساب می شه و حتما باید به دکتر زنان اطلاع داده شه چراکه آسیب خروپف در دوران بارداری، جنین رو در خطر کمبود اکسیژن قرار میده و پیش آگهی بارداری رو تحت تاثیر خود قرار میده. هم اینکه طبق آخرین مقالات علمی دنیا خروپف کردن در خواب خطر سکته مغزی رو بالا می بره و به دلیل مشکل تنفسی و در نتیجه نبود اکسیژن رسانی کافی به مغز فرد رو در خطر سکته مغزی قرار میده.

آخرین آمارها نشون دهنده این مطلبه که چهل درصد از بیماران گرفتار به سکته مغزی در خواب خروپف می کردن. در ایران هم الان واسه درمان خروپف کلینیکی راه اندازی شده که به برطرف شدن مشکل این بیماران کمک زیادی می کنه. بهتره شمام قبل از طلاق به راهکارهای دیگری فکر کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *