با این 7 روش جوان شوید

:
با این 7 روش جوون شید

:

 سایت  تبیان: بعضی وقتا واقعا داشتن ظاهری جوون تر خیلی آسونه و میشه با در نظر گرفتن چند نکته کلیدی، نمایی سرحال تر داشته باشیم. راهکارهایی که علاوه بر اثرات شون بر سلامت و زیبایی، احساس بهتری هم به ما میدن و در نتیجه جوونی و تازگی رو هم احساس می کنیم.
در درون تون احساس جوونی و تازگی می کنین، اما تازگیا ظاهرتون با تصویری که از زیبایی خود دارین خیلی جور نیس. واسه این که بهترین جلوه ممکن در حد خودتون رو داشته باشین باید از خودتون خوب مراقبت کرده و زیباییا و امتیازاتی که به طور طبیعی دارین و از بقیه متمایزتان می کنه رو تقویت کنین. این پیشنهاد رو جدی بگیرین تا ببینین که چقدر اعتماد بنفس تون بیشتر شده و سلامت جسمی تون هم بهتر می شه.
از اصلاح وضعیت نشستن و ایستادن گرفته تا ترفندهای آرایشی، نکاتی واسه تون داریم که می تونه ظاهرتون رو هم به اندازه احساس تون جوون کنه.

1. صاف وایسید.
آدمایی که وضعیت بدنی درستی دارن، معمولا جوون تر، خوشحال تر، و سرحال تر از کسائی که قوز می کنن، شونه هاشون رو میندازن و یا به یه سمت کج می شن به نظر می رسن. با اصلاح وضعیت بدنی، احساس بهتری هم دارین: وضعیت مناسب بدن، از درد مفاصل و عضلات پیشگیری می کنه و با کم شدن فشاری که به گردن وارد می شه، از سردردهای تنشی هم خلاص میشین.
ابروهای پُر و مشکی می تونن سن تون رو بیشتر نشون بدن اما برعکس، ابروهای روشن شما رو جوون تر جلوه میدن
واسه درست کردن وضعیت بدن تون، یوگا یا پیلاتس رو به طور منظم در برنامه هاتون داشته باشین. این ورزشا عضلات شکم، لگن، و پایین کمر رو تقویت کرده و کمک می کنه تا بدن تون رو صاف و استوار نگه دارین. هر یک ساعت هم بدن تون رو بکشین یا وقتی که به مدت طولانی نشسته اید.
2. بیشتر رابطه جنسی داشته باشین.
زوجایی که در دهه چهل زندگی شون سه بار در هفته رابطه جنسی دارن، دوازده سال جوون تر از زوجای همسن و سال شون که کمتر رابطه دارن، به نظر می رسن. محققان به این نتیجه رسیدن صورت زوجایی که همیشه فعالیت جنسی دارن، خطوط و چروک کمتری داره و پوست شون نرم تر و انعطاف پذیرتره. دلیلش هم هورمون اکسی توسینه که کاهنده استرس بوده و هنگام رابطه جنسی ترشح می شه. هم اینکه رابطه جنسی در شب به شما کمک می کنه تا راحت تر بخوابین، و در نتیجه آرامش و ظاهر بهتری داشته باشین.
3. رنگ ابروهای تون رو روشن کنین.
ابروهای پُر و مشکی می تونن سن تون رو بیشتر نشون بدن اما برعکس، ابروهای روشن شما رو جوون تر جلوه میدن. می تونین با به کار گیری رنگای موقتی، رنگ روشن رو روی ابروهای تون امتحان کنین. همراه با این رنگ روشن روی ابروهای تون، کمی هم رژگونه داشته باشین تا رنگ و روی صورت تون هم کمی درخشش جوونی بگیره.
4. موهاتون رو هایلایت کنین.

اگه موهای نازک و کم حجم دارین، بذارین بلند شه و به سرشانهای تون برسه و یا حتی بلند تر، این طور جوون تر جلوه می کنین
چند هایلایت با تناژی دو درجه روشن تر از موهای خودتون انجام بدین که صورت تون رو قاب بگیره. این کار نه فقط موهاتون رو براق ترو سالم تر نشون میده بلکه تغییرات پوستی رو که مربوط به دوران چهل سالگیه و ممکنه نمایی گرفته و بی حال به صورت تون بده می پوشونه.
5. بذارین موهاتون بلند شه، یا مدل خُرد شده اصلاحش کنین.
اگه موهای نازک و کم حجم دارین، بذارین بلند شه و به سرشانهای تون برسه و یا حتی بلند تر، این طور جوون تر جلوه می کنین. اگه هم می خواین کوتاهش کنین، بهتره خُرد شه، این مدل باعث می شه ویژگیای سالخوردگی چهره تون متعادل تر شه.
6. ناخنای تون رو مانیکور کنین.
داشتن لاک ناخن یا به کار گیری انگشتر می تونه حواس بقیه رو از علائم سالخوردگی دستا مثل رگای برآمده یا لکه های پوست پرت کنه. در تحقیقی، از افراد خواسته شد سن زنان رو فقط از روی عکس دستای شون حدس بزنن. نتیجه: 49 درصد، دستایی رو که لاک ناخن داشتن جوون تر تخمین زده بودن، 52 درصد هم دستایی رو که انگشتر و جواهرات داشتن جوون تر حدس زده بودن.
7. دندونای سالم و نورانی داشته باشین تا لبخندتون جذاب باشه.
ما به طور ناخودآگاه یه لبخند با دندونای نه خیلی قشنگتر و مات رو به بالا بودن سن و سال ربط می دیم. اما یه لبخند نورانی نشون دهنده جوونی و سلامتیه. خمیردندانای سفید کننده و کالاهایی که واسه سفید کردن دندانا وجود دارن واسه این منظور به درد بخور هستن. فقط حواس تون باشه که طبق دستورالعمل اون استفاده کنین تا آسیبی به لثه ها و دندونای تون نرسه و ایجاد حساسیت نکنن.

منبع : برترینا

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *