با این 7 دلیل حتما هله و هوله را کنار میگذارید..

:  

7دلیل واسه کنار گذاشتن هله هوله

: با این 7 دلیل حتما هله و هوله رو کنار می ذارین..

همه میدونیم که خوردن هله هوله واسه سلامت مضره.شکر، چربیای مضر، کربوهیدراتای به عمل اومده بخشی از مواد تشکیل دهنده هله هوله هاست.

 

مواد غذایی مانند کربوهیدراتای سفید، کلوچهای آماده، چیپس، نوشیدنیای گازدار،همبرگرهای پرچرب و سیب زمینی سرخ شده نه فقط باعث زیاد شدن وزن می شه بلکه بیماریای مختلفی رو هم داره. شاید با خوندن این ۷ آسیب جانبی ناشی ازمصرف هله هوله ها به نقل از سایت «Readers Digest» کلا از خوردن غذاهای بدون ارزش غذایی دست وردارین.

اون چه باعث افزایش دور کمر می شه، واسه صورت هم مضره. شکر، چربیای ترانز( واسه طولانی کردن عمر موندگاری بعضی غذاهای بسته بندی شده) و نشاسته باعث بالا رفتن انسولین و ایجاد عکس العمل التهابی می شه. در نتیجه با غیر فعال شدن آنتی اکسیدان های بدن که با پیری مقابله می کنه، فرد نسبت به آسیب نور خورشید و پیری زودرس مستعدتر می شه.

هله هوله ها پر از سدیمه که دلیل اصلی ایجاد نفخ هستش. اما چیجوری؟ کارکرد سدیم تنظیم کردن مقدار خون در رگ هاست که آب هم جذب می کنه.با تراکم بالای سدیم، آب از سلولا کشیده می شه و بدن به خاطر جبران این به جذب مایعات اضافه رو می آورد. مصرف نوشابه های رژیمی که شامل مواد شیرین کننده مصنوعیه، این حالت رو شدیدتر می کنه.

مصرف نون، برنج، پاستای سفید که بدون فیبره یا اندازه فیبر در اون بسیار کمه، یبوست بوجود میاره. در واقع فیبر باعث می شه ماده غذایی در سیستم گوارشی به حرکت در بیاد. از دست رفتن آب بدن هم یبوست رو شدید شدن می کنه.

مصرف غذاهای بسیار چرب، سوءهاضمه به وجود می آورد. مواد غذایی پر از چربیای اشباع شده دیر هضم می شه، اگه شب قبل چیزبرگر یا سیب زمینی سرخ شده خوردین به محض خوردن اسید اضافه داخل معده به مری برمیگرده و در نتیجه فرد دچار سوزش سردل می شه.

درسته که در ایجاد سندروم قاعدگی ماهانه عوامل مختلفی دخالت داره اما مصرف بعضی غذاها هم به این علایم بیشتر میکنه.مصرف شکر و نشاسته باعث به هم خوردن اندازه انسولین می شه که این روی ماده شیمیایی مغز تاثیر میذاره و در اخلاق فرد تغییراتی به وجود می آورد. ماده ای که در این دوران مصرف اون اصلا پیشنهاد نمی شه قهوه شیرین شده چون ترکیب شکر و کافئین فرد رو عصبی می کنه.

تیرامین، ماده شیمیایی که بر اثر شکسته شدن بعضی از پروتئینا در رنگ و نیترات(موجود در هات داگ و گوشتای به عمل اومده) ایجاد می شه، منشاء سردرد است.این ماده با افزایش جریان خون در مغز باعث تغییرات عروقی می شه که درد بوجود میاره. پس از خوردن غذاهایی که رنگ طبیعی نداره، دوری کنین.

یافته های بررسیای زیاد نشون میده احتمال افسردگی در آدمایی که هله هوله زیادی می خورن، خیلی زیاده. خوردن این نوع مواد حالتای جسمی و روحی بدی در فرد بوجود میاره.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *