با این 7 توصیه غذایی نگران کبدتان نباشید | رژیم غذایی

با این 7 پیشنهاد غذایی نگران کبدتون نباشین

  بروکلی، پر از خاصیته و فواید زیادی واسه بدن داره. می تونین اونو با بخار، بپزید و در کنار غذای خود تزئین کنین. بروکلی ضد سرطان بوده و دارای کالری بسیار کمیه. با کمک این نوع سبزی، می تونین احتمال مریضی کبدی رو در خود کم کنین.

 آخرین آمارا از ابتلای ۴۰ درصد ایرانیا به کبد چرب خبر میده و به گفته کارشناسان، خیلی از مبتلایان به بیماریای زیاد کبدی تا مدتا از مریضی خود بی خبرند. ژنا، الگوهای تغذیه و سبک زندگی می تونن وضعیت سلامت کبد رو تعیین کنن و بر طول عمر اثر بذارن. به باور محققان، کسائی که سبک زندگی فعال تری دارن، از آزمایشای دوره ای پزشکی غافل نمی شن و سفره شون رو براساس پیشنهادایی که در ادامه آوردیم می چینند، کمتر به بیماریای کبدی دچار می شن.

به درد بخور: سوپ جو دوسر

 واسه اینکه کبدتون بهتر کار کنه، سراغ خوراکیای فیبردار برید. گندم، سبزیجات برگ سبز و جو دو سر که در فروشگاه های زنجیره ای و بعضی از داروخانه ها پیدا می شه، اندازه زیادی فیبر رو در خود جا دادن و به خاطر همین نه تنا به کاهش چربی های انباشته در شکم کمک می کنن، بلکه کارکرد کبدتون رو هم بهبود میدن.

مضر: همبرگر

سیب زمینی سرخ کرده و همبرگر بدترین انتخاب واسه کسانیه که به فکر سالم نگه داشتن کبدشون هستن. غذاهای سرخ شده پر از چربیای اشباع شده هستن و مصرف این چربیا، کارکرد کبد رو با اختلالی جدی روبه رو می کنه.

به درد بخور: کلم بروکلی

 بروکلی بخارپز دورچین خوبی واسه غذاهای شماس. این سبزی پرخاصیت، هم ضدسرطانه، هم کم کالری و هم احتمال دچار شدنتون به بیماریای کبدی رو پایین می آورد. گذشته از این، با مصرف اسفناج می تونین به سالم موندن کبدتون کمک کنین.

مضر: شکلات

تصور نکنین گرفتار شدن به مریضی کبد چرب، تنا با مصرف همبرگر و سرخ کردنیا اتفاق میفته. بررسیای انجام شده نشون میده شکر، قند و بقیه خوراکیای شیرین در بلندمدت شما رو به این مریضی دچار می کنن.

به درد بخور: چای سبز

 چای سبز پر از آنتی اکسیدان های ضدسرطان و جوون کننده س. این نوشیدنی که چینیا خوب قدرش رو دونسته ان، به سالم نگه داشتن کبد هم کمک می کنه و کارکرد این عضو بدن رو بهتر کنه.

مضر: کنسروا

 مصرف زیاد نمک فقط به کلیه های شما آسیب نمی زنه. سدیم که در غذاهای شور خونگی، ترشیا، کنسروا و گوشتای فراوری شده خیلی هست، با گذشت زمان کبد شما رو مریض و ضعیف می کنه. گذشته از این، به جای خوردن اسنکای بسته بندی شده مانند چیپس و پفت که پر از نمک و مواد نگه دارنده هستن، تنقلاتی مثل بادام رو استفاده کنین که به سالم موندن کبد کمک می کنن.

به درد بخور: آب

 یکی از بهترین نوشیدنی ها واسه بهبود فعالیت کبد آب خالصه. این نوشیدنی نه تنها شما رو چاق نمی کنه، بلکه پوستی سرحال رو به شما هدیه می کنه و مانع ابتلایتان به خستگی طولانی می شه.

بلاغ نیوز

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *