با این 6 سبزی کمتر شناخته شده آشنا شوید | سبزیجات

با این 6 سبزی کمتر شناخته شده آشنا شید

سبزیجات زیادی هست که در بعضی مناطق جهان وجود دارن و در بعضی مناطق دیگه یافت نمی شن. تموم این سبزیجات خواص خود رو دارن. اگه می خواین با 6 سبزی کمتر شناخته شده آشنا شید این مطلب رو بخونین.

مریم مرادیان – بخش تغذیه و آشپزی تبیان

بعضی از سبزیجاتی که در ادامه از اونا نام می بریم شاید واسه ما به طور کامل نامعلوم باشن؛ اما بعضی از کاربران ما که در بیرون مرز کشور زندگی می کنن، از اونا به صورت روزانه استفاده کنن. به هر حال شناخت این سبزیجات و دونستن کمی از خواص اونا خالی از لطف نیس، با ما همراه باشین.

کلم بوک چوی

بوک چوی یه کلم شرقیه که در واقع نسخه چینی اسفناجه. این سبزی از اسفناج بهتره، له نمی شه و حالت ترد خود رو حفظ می کنه. بوک چوی واسه جفت و جور سس سویا استفاده می شه. این سبزی رو خرد کرده و با کمی روغن بادام زمینی و سس سویا تفت میدن یا اینکه اونو در سوپ سبزیجات می ریزن.

رازیانه

رازیانه طعم کم و بیش شیرینی داره. برگای اون مانند شید بوده و واسه خوش طعم شدن سوپ و آش استفاده می شه. بخش غده ای اونم به صورت خام در سالاد و واسه جفت و جور خورشا، سوپا و چیزای دیگه ای به جز اینا استفاده می شه.

هیکاما یا سیب زمینی مکزیکی

هیکاما که به سیب زمینی مکزیکی هم می شناسنش یه سبزی غده ای مانند سیب زمینیه. هیکاما به صورت پخته شده، در سوپ، خورش یا سالادها استفاده می شه. این سیب زمینی به درد بخور و پرخاصیته.

کلم قمری یا کلم سنگ

این سبزی هم از خونواده شلغمه و در ایران کم و بیش شناخته شده. از این کلم به صورت خام، آب پز یا بخارپز استفاده می شه. جفت و جور اون در ماکروویو هم ممکنه. کلم قمری رو در آش می ریزن و ترکیب اون با سیب زمینی هم خوشمزه س.

چایوت

چایوت بومی آمریکای لاتینه و به اسمای مختلفی از جمله گلابی علفی هم شناخته می شه. چون ظاهر اون مثل گلابیه. این سبزی-میوه طعم ملایمی داره که تا حدودی مثل کدوه. احتیاجی به گرفتن پوست این نوع گلابی نیس و هسته داخل اونم خوراکی هستن. چایوت رو به صورت مکعبی خرد کرده و با یه چهارم لیوان به مدت 8 دقیقه می پزن. این سبزی ارزش غذایی بالایی دارن و طعم اون مطلوبه.

آندیو یا کاسنی فرنگی

آندیو طعم ملایم و کمی تلخ داره و غنی از فیبر، آهن و پتاسیمه. از آندیو در جفت و جور سالادها استفاده می شه. تصویر این سبزی هم در اول متن اومده.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *