با این 4 روش مراقب پوست خود باشید

این جوری مراقب پوست تون باشین

در این مقاله واسه نرم کردن پوست به نقل از دکتر کارل 4 راه حل رو در اختیارتون می ذاریم :

نور آفتاب و سیگار تنها عوامل مضری هستن که می تونن پوست صورت تون رو بسیار خراب و بزرگ کنن . به نقل از دکتر کارل تورن فیلت ( Carl Thornfeldt ) _ متخصص پوست و پروفسور دستیار در دانشگاه علم و سلامت بخش (Oregon Health &Science University ) _ التهابای دائمی به عنوان منبع جدی ایجاد خطوط ریز و چروکهای صورت هستن که بدیش اینه به آسونی ندیده گرفته می شن . وقتی که پوست ورم می کنه شبکه های پروتئین و چربیا خوشحال شده و خرابیهایی به بار میارن که برطرف کردنشون خیلی سخته .

در این مقاله واسه نرم کردن پوست به نقل از دکتر کارل 4 راه حل رو در اختیارتون می ذاریم :

1 – مراقب برنامه تمرینی و ورزشی تون باشین

عرق کردن پوست رو در برابر آب شوری قرار میده که موجب آسیب دیدن کارکردهای دفاعی پوست شده و سلولهای پوست بیشتر در برابر اشعه ماوراء بنفش و آلودگیها قرار می گیرن . بدین منظور در خونه و فضاهای سربسته نرمش کنین و در صورت تمایل به نرمش در فضای باز ساعات قبل از 10 صبح و 4 بعد از ظهر به بعد رو واسه این کار در نظر بگیرین . در این صورت اندازه قرار گرفتن در برابر اشعه ماوراء بنفش تا 80 درصد کاهش پیدا می کنه .

2 – بر چسب روی بطریهای شامل لوازم آرایشی رو بخونین

پروپلین گلیکول موجود در مواد ضد عرق و بیشتر پاک کننده ها و مرطوب کننده ها موجب بروز حساسیت و ملتهب شدن پوست می شه .

3 – مصرف غذاهای فرآوری شده و آماده رو به دست فراموشی بسپارین

رژیم غذایی شامل مقادیر بالای آرد سفید و شکر می تونه موجب ایجاد حساسیت به گلیکوژن در سلولهای پوست شه . این حساسیت موجب پیوند کلاژن شده و توانایی ارتجاعی پوست رو کاهش می دهد و پس پوست بیشتر مستعد ترک خوردگی می شه .

4 – آروم باشین

استرسای عاطفی موجب ترشح ترکیبات ایمنی به نام هیستامین می شه که این هورمون موجب ایجاد التهاب و گسیختن بافت سلولهای پوست می شه . واسه آروم تر شده می تونین از تمرینهای ریلکسیشن استفاده کنین ./سیمرغ

منبع : ایران مطلب

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *