با این تدابیر طب سنتی «قدرت حافظه» خود را چند برابر کنید | طب ایرانی

با این تصمیمات طب سنتی «قدرت حافظه» خود رو چند برابر کنین

با این تصمیمات طب سنتی «قدرت حافظه» خود رو چند برابر کنین

تقویت حافظه

خیلی از جوانان محصل یا دانشجو که داشتن حافظه خوب، وسیله پیشرفت سطح علم اونا هستش از ضعیف بودن حافظه خود می نالند و واسه درمان اون دست به دامن طب سنتی می شن …

امروزه نداشتن تغذیه مناسب و سالم و نبود رعایت تصمیمات حفظ الصحه، مصرف قرصهای آهن و مصرف آردهای گندم و مواد کارخانه ای به اصطلاح غنی سازی شده همه دست به دست هم دادن تا حافظه ها ضعیف کردن و با افزایش سن هم مریضی فراموشی بیشتر از گذشته گریبان گیر سالمندانمان شه.

خیلی از جوانان محصل یا دانشجو که داشتن حافظه خوب، وسیله پیشرفت سطح علم اونا هستش از ضعیف بودن حافظه خود می نالند و واسه درمان اون دست به دامن طب سنتی می شن.

واسه تقویت حافظه باید تغذیه رو سالم کنین، مخصوصاً از روغن ناسالم استفاده نشه و روغن ارده (روغنی که بعد از اینکه کنجد رو ارده کردن از اون روغن جفت و جور می کنن) در غذاهایتان استفاده کنین.

ارده کنجد رو به اشکال جور واجور مانند حلواارده، ارده شیره و ارده و عسل بخورین؛ گردو بخورین و پنیر بدون گردو نخورین؛ اصلا آب یا نوشیدنی که در اون یخ انداخته شده باشه مصرف نکنین، یه مدت هم بلغم زاها رو کمتر استفاده کنین یا همراه با مصلحات اون مصرف شن.

هر روز نیم ساعت کندر بجوید (توجه کنین جویدن کندر در این مورد مؤثره نه بلعیدن اون).

دم کرده اسطوخدوس و افتیمون هم کمکتون می کنه؛ می تونین 50 گرم مشکی دانه رو با گوشت کوب بکوبید (نه با آسیاب) و با 300 گرم عسل زنبوری چندگیاهی مخلوط کنین و اونو بخورین.

ً اگه طبعتون هم سرده باید مراقب باشین که سرتون رو گرم نگه دارین.

در احادیث هم در مورد افزایش حافظه مواردی گفته شده از جمله قرائت قرآن کریم. یکى از امتیازهاى قرآن مجید اون هستش که تلاوت و به خاطرسپردنش دلیل تقویت حافظه مى شه.

در حدیثی از امام صادق علیه‏ السلام اومده: ثلاثٌ یُذْهِبْنَ النِّسْیانَ وَ یُحْدِثْنَ الذُّکْرَ: قِراءَهُ الْقُرآنِ، وَ السِّواکُ وَ الصِّیامُ (دعائم الاسلام، ج 2، ص 137، ح 481) یعنی «سه چیز، فراموشى رو نابود می کنه و حافظه رو زیاد می کنه: خوندن قرآن، مسواک زدن و روزه گرفتن».

اینم بگیم تقویت حافظه به روی تمرکز اثر داره اما بیشتر باید با تمرین، تمرکز رو تقویت کرد.

ضرورت دوری از مصرف داروهای شیمیایی واسه افزایش حافظه

به نوشته هیئت تحریریه زنده کردن سلامت، داروهای شیمیایی که واسه افزایش حافظه استفاده میشن، دارای مشکلات بوده و اصلا مورد تأیید نیستن.

کم خوابی و نداشتن خواب مناسب و کافی، به روی حافظه اثر میذاره و اونو کم می کنه و ضعیف می کنه پس پیشنهادا و تصمیمات مربوط به خواب و بیداری رو رعایت کنین.

تسنیم

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش طب سنتی و گیاهان دارویی | خواص عرقیات سایت

  • مطالب در رابطه
  • با این خوراکیا حافظه تون رو تقویت کنین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *