با این برنامه سه ماهه لاغر می شوید | رژیم غذایی

اینجا یه برنامه ریزی عالی واسه پیاده روی نوشته ایم که کمک می کنه در عرض 12 هفته لاغر و خوش اندام شید.
اینجا یه برنامه ریزی عالی واسه پیاده روی نوشته ایم که  کمک می کنه در عرض 12 هفته لاغر و خوش اندام شید.

1 –  شروع برنامه ریزی

پیاده روی رایگان و آسونه و همیشه در همه جا و همه حال میشه اونو انجام داد. اگه یه برنامه پیاده روی دائمی در زندگی داشته باشین، بیشتر عمر می کنین. با یه ساعت پیاده روی در هر روز می تونین حدود 125 کالری در هر ساعت بسوزونین.

2 –  هفته اول و دوم

تلاش کنین همیشه در بیرون از خونه پیاده روی کنین. مهم نیس در چه فصلی هستین، مهم اینه که در هوای آزاد این ورزش رو انجام بدین. اما اگه به هر دلیلی داخل خونه یا باشگاه رو واسه پیاده روی انتخاب کردین، حتما در طول ورزش موسیقی گوش کنین. در هفته اول، سه تا چهار مرتبه 10 دقیقه پیاده روی تند داشته باشین. در هفته دوم هم دو دقیقه به اون اضافه کنین.

3 –  هفته سوم و چهارم

در هفته سوم و چهارم تلاش کنین بین 20 تا 30 دقیقه پیاده روی داشته باشین و سرعت گامای خود رو بیشتر کنین و به تعداد روزای پیاده روی هم اضافه کنین. در این دو هفته به شکل پیاده روی خود توجه کنین. به طور کامل صاف وایسید، شونه ها رو عقب و شکم رو تو بدین و سر رو بالا بگیرین. تلاش کنین اصلا در طول پیاده روی قوز نکنین و همیشه چانه تون موازی زمین باشه. سرعت و شدت حرکتا رو زیاد کنین تا بدن بیشتر جنب و جوش داشته باشه و از بازوهای خود پیستون بسازین. واسه این منظور، آرنج خود رو با زاویه 85 درجه خم کنین و از کنار نیمه سینه تا ران و پشت تکون بدین.

4 –  هفته های 5 و 6

واسه اینکه پیاده روی براتون خسته کننده نشه، موسیقی و راه خود رو عوض کنین. فاصله پیاده روی رو به فاصله های یک تا دوبار در هفته زیاد کنین. 5 دقیقه اول پیاده روی رو با قدمای ثابت و یکنواخت شروع کنین. بعد ثانیه با بیشترین سرعتی که می تونین راه برید. ثانیه بعدی رو گامای آهسته وردارین. اگه بیرون از خونه هستین و ساعت ندارین، از یه تیر چراغ برق سرعت خود رو زیاد کنین تا به تیر بعدی برسین. این کار رو چهار بار تکرار کنین و بعد 5 دقیقه آروم قدم بزنین تا کمی خنک و آروم شید. در هفته های آینده، قسمتی که باید با شدت راه برید رو بیشتر کنین یا زمان استراحت خود رو هر روز 15 ثانیه کم کنین.

5 –  هفته های 7 و 8

ورزش کردن خود یه جایزه بزرگ واسه انسانه. اما اضافه کردن بعضی حرکات اضافه مثل ماساژ می تونه باعث خوشحال کننده و باحال تر شدن برنامه ورزشی شما بشه و باعث شه در این راه ثابت قدم باشین.  

6 – هفته های 9 تا 12

تلاش کنین هر دفعه مقداری به فاصله حرکت خود اضافه کنین. اگه برنامه پیاده روی رو با روند افزایشی در هر ماه ادامه بدین، پس از سه ماه متوجه تغییرات اساسی در بدن و اندام خود میشین.

منبع : زندگی ایده آل

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *