با این ادویه ها در برنامه غذایی چربی شکم و پهلو را نابود کنید | چاقی

چربی احشایی شکم visceral belly fat: یا چربی شکمی یه جور از چربی بدنیه که در شکم هست و ارگانای بدن رو محاصره میکنه . همه افراد مقداری از اونو دارن مخصوصا کسائی که فعالیت بدنی ندارن , همیشه در شرایط استرس قرار دارن و یا رژیم نادرستی دارن.نوع دیگری از چربی که زیر پوست ساخته می شه ( چربی زیرپوستی ) اثرات منفی کمتری بر سلامتی Health داره و راحت تر از چربی احشایی میشه اونو از دست داد . واقعا , ذخیره زیادتر از اندازه چربی احشایی با خیلی از مشکلات سلامتی مانند بیماریای قلبی عروقیدیابت Diabetes نوع ۲ و افزایش فشار خون در ارتباطه.

یه مطالعه که با اضافه کردن گیاهان و اودیه ها به جای نمک واسه طعم دار کردن غذا انجام شد نشون داد که در این رژیم مصرف سدیم حدود 1000 میلی گرم در روز کاهش پیدا کرده بود.حتی اگه نمی خواین با مصرف اودیه ها رگای خونی تون رو خوشحال کنین باید بدونین که مطالعه گذشته نشون داده که مصرف مقداری ادویه می تونه چربی احشایی شکم رو هدف قرار داده و نفخ رو کم کنه و به طول کلی زندگی و چاقی افراد رو تا 110 درصد بهتر کنه.

همیشه از گیاهان و اودیه ها واسه طعم و مزه بخشیدن به غذاها استفاده می کنیم اما این مواد محبوب و مورد استفاده هر روز ما واسه لاغر شدن هم به درد بخور هستن.به طور مثال دارچین علاوه برافزایش متابولیسم که قدم مهمی در کمک به لاغری و هم حفظ وزنی سالمه، قند خون رو هم تنظیم می کنه. هم اینکه تری گلیسیریدها، چربی بد و اندازه کلسترول کل بدن رو در افراد مبتلابه دیابت نوع دوم کم می کنه. علاوه بر این مصرف دارچین سوخت و ساز گلوکز رو تا ۲۰ درصد زیاد می کنه.

در این مقاله از مجموعه مقالات می خوایم ادویه هایی معرفی کنیم که استفاده اونا در غذاا شمارو روز به روز لاغر تر میکنه و اثر چربی سوزی در بدن میگذاره.از امروز به بعد واسه نابود کردن چربی شکم، غذاهایتان رو با این اودیه ها مزه دار کنین.واسه شناخت در ادامه با ما همراه باشین.

گیاهان و ادویه های که چربیای شکم رو نشونه می گیرن عبارتند از:

1. جینسینگ

گیاه جینسینگ در از دست دادن چربیای اضافه بدن خوبه به خاطر این که متابولیسم بدن رو بالا می بره و در بین به کار گیری اون در طول روز انرژی زیادی به بدن شما داده می شه. به طور خاص جینسینگ با مزیت کاهش وزن در رابطه بوده و مطالعه نشون میده که موشای چاق و دیابتی که جینسیگ خوردند،نه فقط در حساسیت انسولین بهتر شده بلکه مقدار خیلی از وزن رو بعد از 12 روز از دست دادن. 

2. فلفل قرمز واسه نابود کردن چربی های دور شکم

تحقیقات جدید محققان نشون میده که مصرف روزانه فلفل قرمز دلیل کاهش وزن شده و بدن رو در حالت ثابت و دلخواه نگه می داره.در این تحقیقات تعدادی از موشا با برنامه غذایی پر از چربی مورد تغذیه قرار گرفتن؛ هم اینکه در غذای اونا به طور مرتب از فلفل قرمز هم استفاده شد که این موضوع دلیل شناسائی یه جور ماده شیمیایی مهم در فلفل موسوم به «کاپسایسین» شد.

در تحقیقات بعدی مشخص شد که این ماده شیمیایی یافت شده در فلفل قرمز توانایی زیادی در بالا بردن سوخت و ساز بدن داشته و اندازه چربی سوزی بدن رو زیاد می کنه. این ماده بر هر دو نوع چربیای سفید و قهوه ای بدن اثر میذاره.به باور محققان این مطالعه در دانشگاه وایومینگ آمریکا، این ماده یافت شده می تونه در خیلی از عوامل ناخوشایند و بیماریا مانند چاقی و اضافه وزن، دیابت نوع 2 و فشار خون موثر و به درد بخور باشه. البته باید اینم بگیم که که هنوز تاثیر دقیق و کامل این ماده به طور دقیق شناسائی نشده و نیاز به انجام آزمایشا و تحقیقات بیشتری در این مورده .

به گفته محققان، تاثیر این ماده در موشای چاق به طور کامل مثبت بوده و موجب کاهش وزن اونا شده که این موضوع می تونه نویدبخش پیدا کردن راه حلی مناسب واسه آدما باشه.

 

 

3. کاهش چربی شکم و پهلو با دارچین 

دارچین یکی از پرکاربرد ترین ادویه های هست که در غذاهای مختلفی استفاده میشن، دارچین ادویه محبوب سرآشپزهاست که علاوه بر خوش طعم کردن غذاا، به بدن در کم کردن وزن کمک شایان توجهی می کنه. لاغری با دارچین خیلی راحت اتفاق میفته.

آنتی اکسیدان ها و خواص چربی سوزی در چای دارچین اونو بهترین گزینه واسه کاهش وزن قرار می ده حتی چای سبز اسیدیه و بعضی از پزشکان اونو پیشنهاد نمی کنن.می گن که دارچین در تموم قسمتای داخلی بدن تاثیر میذاره ، کارکرد کبد رو تحریک می کنه و سموم رو نابود می کنه و خون رو پاک می کنه و خون پاک باعث کاهش التهاب سلولای چربی و کاهش وزن می شه. چای دارچین وقتی که عاقلانه مصرف شه واسه کاهش وزن و مقابله با چاقی وقتی به درد بخور هستش

 

 

4. فلفل مشکی واسه لاغری چربی شکم و پهلو

به گفته محققان خواص خاص فلفل مشکی و استفاده اون حتی با غذاهای چرب، باعث کاهش وزن می شه.این تحقیق روی موشای گرفتار به چاقی آزمایش شد که برای۲۲ هفته رژیم غذایی اونا فقط شامل غذاهای چرب بود. در هفته شانزدهم از این آزمایش، موشها به دو گروه تقسیم شدن، در گروه اول علاوه بر غذای چرب به غذای موشا دانه های فلفل مشکی با بوی آلدهید معطر -که طعمی مثل وانیل و دارچین داشت – اضافه شد و گروه دوم بازم به تغذیه قبلی خود ادامه دادن.

 در آخر هفته بیست و دوم ، از موشا تستای توده بدنی و بررسی خون گرفته شد، در گروه اول افزایش توده بدنی بدون چربی، افزایش مواد معدنی اشباع شده و تراکم مواد معدنی در استخوانا ثبت شد. در این گروه پس از ۶۰ دقیقه از مصرف فلفل مشکی ،کاهش قند خون موشها رو به همراه داشت. محققان هندی نتیجه گرفتن که فلفل مشکی به کنترل بعضی از ژنای مربوط به چاقی کمک می کنه و می تونه به عنوان یه دارو واسه کاهش وزن استفاده شه.

فلفل مشکی شامل ماده ای به نام پیپرینه که نه فقط طعم تندی به اون میده، بلکه تشکیل سلولای چربی جدید رو هم بسته می کنه. وقتی همراه با کپسایسین و مواد دیگه ترکیب می شه، هم کالری به اندازه چیزی که در 20 دقیقه پیاده روی می سوزونین می سوزونه فلفل مشکی هم اینکه دسترسی زیستی به تموم مواد غذایی دیگه رو زیاد می کنه و اونو تقریبا به انتخابی سالم تبدیل می کنه.

 

5. چربی شکم و پهلو رو با زنجبیل کم کنین

زنجبیل یکی دیگه از ادویه های گرمه که خاصیت ضد التهابی داره و به آرامش و آروم کردن روده کمک می کنه. تحقیقات هم اینکه نشون میده که زنجبیل ممکنه دارای ویژگیایی باشه که به افزایش سوخت و ساز کمک می کنه و هم اینکه تاثیراتی روی اشتها داره که نشون دهنده "نقش بالقوه زنجبیل در مدیریت وزن" است.  

6. قاصدک مناسب چربی شکم و پهلو

هر بخشی از قاصدک، خوردنی و پر از مواد مغذیه چون اونا به کاهش هضم کمک می کنن،و می تونن باعث شن که احساس سیری طولانی تری داشته باشین و به حفظ وزن سالم کمک کنین.

قاصدک دارای خواص آنتی اکسیدانی و ترکیبات کریستالی تلخ به نامTaraxacin levulin و همراه باinulin و هستن که این ترکیبات تصور می کنن بعضی از ویژگیای درمانی اونو توضیح میدن.

علاوه بر این پر از فیبر رژیمی هستن، شامل بتا، ویتامین ب1، ویتامین و مواد معدنی هستن و واسه نرمال کردن قند خون و کلسترول، و هم اینکه تمیز کردن کبد مشهور هستن.

 

 

7. با خردل به جنگ چربی شکم و پهلو برید

گیاه خردل در واقع جز خونواده کلم (کلم بروکلی، کلم و کلم بروکسل)قرار داره. نشون داده می شه که دانه های خردل 25 درصد اندازه متابولیک رو زیاد می کنن که به این معنیه که کالری بیشتری رو به طور موثربسوزانید در واقع، روزانه 3/5 قاشق چای خوری از دانه های خردل کمک می کنه که 45 کالری اضافی دریک ساعت بسوزونین. 

8. هل از ادویه های ضد چربی شکم و پهلو

هل ، یه ادویه معطر با طعم شیرین و یه ادویه گرم دیگه س که به افزایش متابولیسم کمک می کنه و ممکنه توانایی بدن واسه سوزوندن چربی رو زیاد کنه. هل یه گیاه محبوبه که در آیوردا، یه سیستم کامل پزشکی و درمان طبیعی هند استفاده میشن. 

9. زیره سبزه 

زیره سبز واسه هضم غذا و تولید انرژی خوبه و ممکنه کنترل گلیسمیک رو در افراد گرفتار به دیابت نوع 2 بهتر کنه. این ادویه سابقه طولانی در مصرف دارویی داره و هم اینکه به خاطر افزایش حافظه خاصیت قوی ضد استرس هم داره

10.  با زردچوبه چربی شکم و پهلو رو آب کنین

اگه شما یکی از طرفداران کاری هستین، شاید طرفدار زرد چوبه هم هستین، چون این ادویه نارنجی – زرده که باعث خوش رنگی غذا می شه. کورکومین، یکی از ترکیبات فعال، تشکیل بافت چربی رو با سرکوب کردن رگای خونی لازم واسه تشکیل اون کم می کنه و در نتیجه ممکنه به کاهش چربی بدن کمک کنه.

کورکومین ممکنه واسه درمان و جلوگیری ازچاقی یا بیماریای طولانی مربوط به چاقی به عنوان برهمکنش با چندین راه انتقال سیگنال کلیدی در بدن منتهی به پیشرفتایی در مقاومت انسولین،افزایش قند خون ،افزایش چربی و دیگه علایم التهاب مربوط به چاقی و مشکلات متابولیک شه.

 

گیاهان و ادویجات قوی واسه آب کردن چربی شکم و پهلو:

1. میخک (زمین) 

2. دارچین (زمین) 

3. ادویه جامائیکائی (زمین) 

4. ادویه پای سیب (مخلوط) 

5. پونه کوهی (زمین) 

6. کیک پیراشکی کدوتنبل (مخلوط) 

7. مرزنجوش 

8. مریم گلی 

9. آویشن 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *